Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/2504
Назва: Філософські засади регуляції стресу (частина перша міждисциплінарного дослідження)
Автори: Бондаревич, Ірина
Ключові слова: рівні цілісності
регуляція стресових станів
здоров’я
саморегуляція
цінності
Дата публікації: 2022
Бібліографічний опис: Бондаревич, Ірина. Філософські засади регуляції стресу (частина перша міждисциплінарного дослідження) / І. Бондаревич // Людинознавчі студії : збірник наукових праць Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. / М-во освіти і науки України, ДДПУ ім. І. Франка ; редкол.: В. А. Бодак (гол. ред.), О. А.Ткаченко, Я. Бартошевськийта ін. - Дрогобич : Видав. дім «Гельветика», 2022. - Вип. 45 : Філософія. - С. 25-36.
Короткий огляд (реферат): Метою статті є аналіз анкетування учасників он-лайн курсу з керування стресовими станами, що присвячений дослідженню кореляції явищ психічного життя до морфологічного, функціонального, організаційного рівнів цілісності. Завданням дослідження є з’ясування контуру різних рівнів цілісності, наявного у відчуттях, сприйнятті та станах майбутніх учасників групового он-лайн курсу АБСР до початку проходження занять. На виконання вище-зазначеного завдання було складено анкету з 17 запитань. Методологія міждисциплінарного дослідження включає: анке-тування майбутніх учасників групового он-лайн курсу АБСР; параметричне порівняння відчуттів, сприйняття та станів респондентів окремо в межах кожного класифікаційного рівня цілісності (морфологічного, функціонального, організаційного) в першій частині дослідження, та перехресний аналіз вище-зазначених рівнів цілісності в явищах психічного життя наших респондентів: відчуттях, сприйнятті, станах в другій частині дослідження. Наукова новизна дослідження полягає в застосуванні методу перехресного аналізу для з’ясування контурів нестачі морфологічної, функціональної і організаційної цілісності в форматах психічних явищ (відчуття, сприйняття, станів) для пошуку філософського інструментарію регуляції стресового стану. Висновки. З’ясовано, що виникнення стресового стану можна передбачити на стадії обмеженої чутливості щодо структури цілісності. Виявлено, що набуття нових можливостей (стану організаційної цілісності) більше залежить від змісту мотивацій, цінностей, світоглядних установок, ніж від якості її відчуття і сприйняття. Відібрано маркеристани перебування в структурі цілісності. Визначено зміст мисленєвої роботи (робота з блоками, установками, шаблонами, цінностями, самокритикою, недовірою) як інструменту управління стресовим станом. З’ясовано, що процес осмислення власних цінностей та кореляція своїх мотивацій на покращення взаємодії дозволяє набувати досвід стану організаційної цілісності, який гарантовано захистить від стресу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.dspu.edu.ua/jspui/handle/123456789/2504
Розташовується у зібраннях:Людинознавчі студії. Серія Філософія

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
184-Текст статті-378-1-10-20230110.pdf343,42 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.